Hogwarts-The-Magic-School

Hogwarts

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuişi | 

Hermione Granger - General

In jos 
AutorMesaj
Bellatrix Lestrange

feminin Numarul mesajelor : 204
Varsta : 27
Casa : Slytherin
Anul : VI, Prof.Potiuni, Seeker
Data de inscriere : 24/01/2008

MesajSubiect: Hermione Granger - General   Dum Feb 03, 2008 3:20 pm

Aici va astept sa va scrieti parerea despre Hermione Granger-Personajul.
Nu vreau sa vad descrierile prietenilor,dusmanilor,cartilor,filmelor,J.K.R. sau alte lucruri.Nerespectarea acestei reguli,va duce la scadeera a 10 puncte de la casa voastra.
Aici au voie sa scrie toti elevii acestei scoli, dar si cealalta admina.

Katya Kavanagh
Admin

feminin Numarul mesajelor : 68
Casa : Ravenclaw
Functie : Seeker
Anul : VII
Data de inscriere : 01/02/2008

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Dum Feb 03, 2008 3:35 pm

Hermione Granger....Din nou un personaj foarte complex dupa parerea mea...O fata draguta,isteata,dar cam naiva uneori...E ciudat ca ajunge la Cercetasi,desi S-ar fi potrivit la Ochi-De-Soim(citez Jobenul).Mai tarziu,descoperim si motivul:Curajul ei intrece istetimea.Devine prietena cu celebrul Harry Poter,desi este un "Biet sange-mal"(citez Draco Reacredinta).Poate parea simpla si plictisitoare dar eu o cred foarte interesanta.Fiecare gest este natural si placut,dar devine imediat antipatizata de Ron..De ce?Parerea mea:Este de multe ori o persoana invidiata pentru calificative si capacitate psihica.Personajul este grozav! lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bellatrix Lestrange

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Dum Feb 03, 2008 5:28 pm

Mda..Scuze,dar puteai sa scri ceva mai mult si mai interesant Wink 40 puncte.

Karla Johnson
Admin

feminin Numarul mesajelor : 244
Varsta : 22
Casa : Hufflepuff
Anul : VI, Magmet,Prof. Zbor, Sefa Of.de Aurori, Keeper

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Dum Feb 03, 2008 6:42 pm

Hermione Granger este o fata cu parinti Incuiati.
Are parul castaniu si sarmos, si ochii de culoarea alunelor.
Este o fata foarte desteapta si doritoare de stiinta, acest fapt dovedind-o de fiecare data, cand se duce la biblioteca pentru a studia, chiar si in timpul liber.
Este si foarte agera la minte, de multe ori rezolvand probleme complicate, cu mult inaintea altora.
La inceput este un pic increzuta, dandu-se mare cu cunostintele ei, dar cand se imprieteneste cu Ron si Harry devine o persoana placuta si chiar simpatica.
Nu prea are simtul umorului, preferand sa poarte o discutie despre un anumit subiect pentru scoala, in locul celor amuzante si/sau relaxante.
Este un pic naiva, uneori cazand in plasa intinsa de alti, dar in alte ocazii este cea care se prinde cel mai repede de capcane.
Este un pic fricoasa, mereu incercand sa ii tina pe altii departe de pericol, dar merge pretutindeni cu prietenii ei, dand dovada de mare curaj.
Este mandra, nevrand sa arate sentimentele ei pentru Ron, sau poate ca ii este doar frica sa nu cumva sa fie respinsa.
Dar este si foarte sensibila, mereu aratandu-si sentimentele, neputand sa si le ascunda. Totusi, asta nu o face mai slaba decat altii, ci din potriva, exemplu fiind dat in 7 cand indura blestemul Cruciatus mai bine decat un adult in toata firea.
Parerea mea este ca ea e un personaj foarte complex, cu multiple fete. Singurul defect este ca e prea adancita in invatatura, desi acest fapt o va ajuta pretutindeni.

Vezi profilul utilizatorului http://hogwarts.forumers.ro
Bellatrix Lestrange

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Dum Feb 03, 2008 6:51 pm

Y Love You Y Love You Y Love You Zuper!!75 puncte..8-> Hotoiaca

Layla Aberfoth

feminin Numarul mesajelor : 137
Varsta : 23
Casa : Gryffindor
Anul : V, Prof. Ierb. Keeper, Dir.Adj.SM., Auror, Magmet.Rept.
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Lun Feb 04, 2008 12:13 pm

Hermione Granger este o fata cu pariniti Incuiati!
Are parul castaniu,este destul de mica de statura si are ochii caprui (parca).
ei ii place sa aiba dreptate pentru ca stie ca nu se inseala.
Ea se mandrste un pic cu inteleigenta ei.Dar stie ca si curajul nu trebuie lasat in urma asa ca il pretuieste.
Are 2 prieteni cu care se intelege foarte bine.
Este frumoasa si nimeni nu vrea sa recunoasca asta.Krum si Ron sunt cei care "lupta" pentru ea.
Ea vede si partea buna din oameniii ,exact cum facea mama lui Harry ,Lily.
Are multe calitati precum:
-inteligenta
-perseverenta
-frumusetea
-ambitia
-curajul
-onestitea
-loialitatea
Hermione nu vrea sa aiba dusmani si nici nu prea are,pentru ca este placuta de ceilalti prin farmecul ei.
In adancul sufletului ea este sensibila,timida si romantica.Fiind-ui imposibil sa nu isi arate sentimentle,ea se enrveaza sau creeaza multe lucrui cu ajutorul magiei atunci cand este ranita sentimental.
Hermione Granger este cea mai activa sicea mai descurcaretea in acest film.Ea gaseste mereu cate un raspuns la toate.

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Lun Feb 04, 2008 12:19 pm

Mi-a placut ca ai zis despre toate calitatiile Hermionei.70 puncte.

Carlyn Rain

feminin Numarul mesajelor : 19
Varsta : 25
Anul : V, Animag
Data de inscriere : 10/02/2008

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Dum Feb 10, 2008 9:31 pm

Hermione Granger

Provenita dintr-o familie "normala", Hermione este un model pentru toti vrajitorii. Avand numeroase calitati, pe care le dezvaluie intr-un mod placut si natural, Hermione este o prezenta subtila si minunata. Datorita acestor caracteristici, atrage, insa, si critici malitioase.
Are un caracter greu de controlat, spunand deseori lucruri neadevarate, cu intentia de a brava sau de a parea interesanta. Isi ascunde sentimentele, caci nu este capabila sa se exteriorizeze.
Este o persoana interesata sa cunoasca(off: imi aduce aminte de o buna prietena), deseori refugiindu-se in carti sau in teme. Traieste intr-o realitate proprie, reprimadu-si adevaratele sentimente ori pareri.
Hermione este uneori prostuta si infantila, desi in interior este o femeie adevarata. Este o fata frumoasa, desi tinde sa creada ca acest lucru nu este adevarat. Este un pic complexata de faptul ca este respinsa, uneori dand vina pe imaginea sa.
Este o prietena completa, in sensul ca investeste sentimente in relatiile cu cei din jur, tocmai datorita faptului ca este o persoana ce leaga greu o relatie si o mentine si mai greu. De multe ori, este nevoita sa se auto-cenzureze, pentru a nu da nastere de situatii aiurea.
Hermione este o persoana in care contradictiile se intalnesc si eu o vad ca pe o adevarata fata, un model pe care multi ar trebui sa-l urmeze, desi poate nu este chiar perfecta.
Sus In jos
Iris Kassandra Black

feminin Numarul mesajelor : 57
Varsta : 26
Anul : VI, Prof. G.F.de C.M. Animag,Unsp. Seeker, Auror

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   Mier Feb 20, 2008 1:26 pm

Hermione Granger.
(ma scuzati daca o sa repet unele lucruri de mai sus,dar nu am citit ^^' )

Cu parul ei castaniu si ochii caprui sfidatori,este cel mai interesant personaj dupa parerea mea.
In primul rand,nedumerirea mea in legatura cu Hermy consta in faptul ca ea trebuia sa se afle la Ravenclaw datorita inteligentei sale superioare...insa probabil curajul o depaseste .
Este probabil si unul din cele mai perseverente personaje...nu se da batuta si se decurca in a-si infrunta dusmanii.
Este loiala prietenilor ei,si ii sustine orice ar fi.Nu am vazut-o niciodata lasandu-i balta sau gandindu-se mai intai la soarta ei si apoi la a lor.
Cu toate aceasta,ea nu pare sa aiba despre sine decat o parere gresita,neadevarata cum ca ar fi neinteresanta,chiar uratica...asadar se ascunde in spatele cartilor pe care le citeste.Manata de setea de cunoastere si de o nevoie de a evada,citeste enorm devenind astfel cea mai inteligenta vrajitoare de varsta ei si chiar putin infumurata,insa acest aspect se schimba cand descopera prietenia adevarata.
Ea este si nascuta intr-o familie de Incuiati si traind la Hogwarts o face sa fie oarecum complexata de acest lucru.Nu,nu ii este rusine,doar se simte jignita de privirile celorlalti elevi...vrute sau nevrute si de cuvintele dure pe care i le adreseaza deseori Viperinii.
In mare este o fire sensibila care isi ascunde deseori sentimentele de frica de a nu fi ranita...o frica nefondata de altfel...

Uhm,stiu...nu am scris prea frumos,dar T^T trebuia sa scriu(do we still get points here? O.O)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hermione Granger - General   

Sus In jos

Hermione Granger - General
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 38. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 20. ASK ve CEZA - Dragoste ºi pedeapsã -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 30. AªK ve CEZA - Dragoste ºi pedeapsã -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii
» 59. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 18. ASK ve CEZA - Dragoste ºi pedeapsã -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts-The-Magic-School :: Sectiunea Puncte :: Dezbateri-
Mergi direct la: