Hogwarts-The-Magic-School

Hogwarts

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Severus Snape

In jos 
AutorMesaj
Bellatrix Lestrange

feminin Numarul mesajelor : 204
Varsta : 27
Casa : Slytherin
Anul : VI, Prof.Potiuni, Seeker
Data de inscriere : 24/01/2008

MesajSubiect: Severus Snape   Lun Feb 04, 2008 4:44 pm

Oho!De mult vreau sa deschid topicul asta!!
Ce parere aveti voi despre Severus,etc..?

[mie sincer mi-a placut dinainte de HP7..Il adoram Mad pe forumuri tot timpul aveam semnatura si avatar cu el,sa nu mai zic ca numele imi era Severus Snape]

Layla Aberfoth

feminin Numarul mesajelor : 137
Varsta : 23
Casa : Gryffindor
Anul : V, Prof. Ierb. Keeper, Dir.Adj.SM., Auror, Magmet.Rept.
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Severus Snape   Mar Feb 05, 2008 3:29 pm

Severus Snape este un mare actor( nu ma refeream la cel adevarat,ci la cel din carte) pacalindu-l chair pe Lordul Intunecat in sine,si facandu-l sa creada ca este de partea lui si ca este spion pentru Devoratorii.
La prima vedere snape este un profesor arongant,sever si foatte nedrept cu Cercetasi!Deafpt asta si este,dar el are calitati mult mai mari care i pun si aceste defecte.
El stie sa iubeasca sincer si pe perioada indelungata,ca exemplu dragostea lui pentru Lily Y Love You !
El il iubeste dar in acelasi timp il uraste pe Harry,pentru ca a fost fiul lui James (dusmanul lui de moarte) si arata ca o picatura de apa cu tatal lui si de aceea il asupreste,dar el il si iubetse pentru ca are ochii lu Lily si este fiul ei!Mereu incearca sa il dea afara de la Hogwarts (dar asta cred ca vrea sa o faca pentru binele lui)!
El este omul lui Dumbledore pana in maduva oaselor,si majoritatea nu credeau ca Severus Snepe cel cu Semnul Intunecat pe mana sa fie sa spunem, asa, "cel mai bun prieten credincios al lui Dumbleodre"!
Cand era mic ii placeau Potiunile !Dar cand a devenit mai mare a vurt sa predea Aparare contra magiei negre dar Dumbledore nu l-a lasat,avand unele indoielii si asa ca a predat Potiuni pana in anul 6 cand este numit noul profesor de Apare contra Magiei Negre!
Snape este un om extraordinar,cred ca cel mai extrordinar din acesta poveste!Are un caracter de invidiat si are sta cu picoarele pe pamant!
Cand vine vorba de situatii limita este promt si rapid,ceea ce il scapa din multe situatii criza!
Toata lumea il credea cel mai rau si cel mai jegos ,atunci cand la omorat pe Dumbledore si toti il urau!Dar pana la urma au aflat planul lui Dumbledore si l-au iertat!
Cel mai pacat este ca a murit!Un adevarat om s-a stins!A murit ca un erou ,omorat de mainile lui Cap-de-Mort!A murit in lupta si cu mandrie!
Nu uitati Snape este un om extraordinar care te ajuta la nevoie si te sustine si nu este tradator ca altii!!!!!!!!!

MesajSubiect: Re: Severus Snape   Mar Feb 05, 2008 3:51 pm

Mda..Sincer nu prea mi-a placut!Eu speram aici sa scrieti multe insusiri,defecte .. Tu mai mult mi l-ai prezentat :-? Adica,si prezentare e buna..Insa..Ma asteptam la mai mult,sincer..Nu te supara..Nu am nimic cu tine.. 50 puncte.

Layla Aberfoth

MesajSubiect: Re: Severus Snape   Mar Feb 05, 2008 4:03 pm

Si ce ai vrea sa scriu???Mai scriu odata.Acum o sa fie ceva mai neinspirat dar o sa fie parea mea!

DEFECTE:
-laudaros
-vrea putere
-arogant
-sarcastic
-enrvant

CALITATI:
-loial
-ferm

PAREREA MEA:
Mi-a una nu mi-a placut de la inceput!A fost un personaj destul de rau pe parcursul timpului asuprindu-l pe Haryy!In schimb a fost si un personaj care mi-a placut mai spre sfarsit!Snape?Chair el cel care era cel mai enrvant (pt mine) sa fie bun?Nu credeam !Era imposibil! Neutral What a Face affraid
Mi-e una sincer,imi place cum arata!Si ce daca are parul slinos,este totusi dragut!E frumusel!
Pentru mine Snape este un mare exemplu de urmat!Poate nu in totalitate dar pe jumatate da!
Imi place la el ca se baga pe sub pielea oamenilor si afal tot ce vrea imediat!Imi place ca el nu prea greseste si ii prinde imediat cu greseala pe ceilalti!
El nu prea este adorat de celellate personaje ,si le inteleg.Dar Dumbledore stie de ce la iertat si are incredere deplina in el!
Snape ramane pentru mine un om destul de enrvant ,loil si sever!In care poti sa ai incrdere si sa stii ca nu o sa te dezamageasca nicodata,daca stii sa il pastrezi!

MesajSubiect: Re: Severus Snape   Mar Feb 05, 2008 4:13 pm

Mda..Parka ziceam sa nu te enervezi. x
15 puncte.

Layla Aberfoth

MesajSubiect: Re: Severus Snape   Mar Feb 05, 2008 4:15 pm

dar nu ma-m enrvat sa stii Very Happy ,daca ai zis ca nu e bine,uite asta e parerea mea

Admin

feminin Numarul mesajelor : 68
Casa : Ravenclaw
Functie : Seeker
Anul : VII
Data de inscriere : 01/02/2008

MesajSubiect: Re: Severus Snape   Mier Feb 06, 2008 1:13 pm

Bun...Nu stiu ce se intampla si nici nu ma obosesc sa aflu

Severus Snape....De la inceput acest personaj mi-a atras atentia...Cand am inceput sa citesc seria Harry Potter eram inca un copil cam imatur si ma gandeam doar:"Ce profesor rau"...Nu il vedeam special..Doar rau..Nenorocit...Din anul 3 la Hogwarts din carte am inceput sa observ niste anormalitati..Si chiar si din aul I!Cam Snape l-a salvat pe Harry...Desi prima oara nu am stiut ca asta facea,mi s-a parut totusi ciudat....Ce avea Plesneala sa il atace asa pe Harry?!?Adevarul era ca il ura pe baiat...Dar nu asa de mult cat sa incerce sa il omoare...Apoi,cand am aflat ca il salvase,deja mi-am facut o idee despre El...Mi s-a parut mult mai interesnat...In urmatorii ani,devenea cel ce nu dorea sa recunoasca "faptele bune"...Si-ar fi dorit ca toti sa il creada un nenorocit in continuare,ceea ce demonstra prin comportamentul lui ca era cu adevarat un om special...Desi era bun si inimos,nu dorea sa o recunoasca nici daca ii dadeai foc...O persoana destul de ciudata dupa mine....Apoi,in Anul V facut de Harry la Hogwarts,totul se incetosa...Imaginea lui Snape o persoana demna si rece devenea deodata imaginea unul copil respins de familie,prieteni,colegi si in final de el insusi...Faptul ca ii multumea si vorbea asa de dulce,atent cu Lily Evans arata o alta latura a acestui personaj...Severus indragostit?!?Ei,asta da noutate...Inca un indiciu si proba clara ce demonstra ca inima lui nu era facuta doar din piatra rece incuiata intr-o cusca de metal fara o cheie...Era o persoana buna si folosesc timpul trecut,pentru ca sunt sigura ca aproape toti stiti ce s-a intamplat in anul VII la Hogwarts....Da...Ei bine,dupa ce l-a ucis pe Dumbledore eram intr-o dilema clara...Ce insemna aia?!?Dumbledor ii cerea mila lui Severus?!?Dar a descris si privirea trista si speriata,controversata a profesorului de Potiuni...Era ceva ciudat la Mijloc...Apoi Severus de ce nu l-a ucis si pe Harry in curtea castelului daca era de partea devoratorilor?!?Sau macar sa il rapeasca si sa i-l aduca Lordului Intunecat...Deja Severus devenea un fel de personaj principal,foarte complex si interesant...De ce parte era Snape?!?Cand l-a omorat pe Dumbledore am fost pr si simplu PREA sigura ca era de partea raului...Dar deja ultima carte dezvaluia adevarata fata a lui Plesneala...Un biet baiat indragostit de o vrajitoare prea grozava pentru el(asta fiind parerea lui personala),apoi trebuie sa spioneze devoratorii din dorinta lui Dumbedore si sa asiste la moartea acelei femei,care ulterior era casatorita cu cel mai mare dusman al lui...Ca profesor a fost nevoit sa indure ultima urma ce marca pierderea lui Lily Evans,Pe Harry...Cu alte cuvinte,singurul defect al lui Snape a fost ca nu era destul de puternic sa se impotriveasca celor care il persecutau si nedreptateau...In rest era un om extrem de puternic emotional si care stia bine sa isi controleze starea si emotiile....Un om bun si curajos,care,m-a mirat foarte mult ca nu a fost sortat la Cercetasi....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bellatrix Lestrange

MesajSubiect: Re: Severus Snape   Mier Feb 06, 2008 2:49 pm

Sad Sad Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Tzaraku Snape Crying or Very sad Ce door imi e de el Severus'u meu tzkump si drag Crying or Very sad

101 puncte Katya Razz

Sad Sad Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Severus Snape   

Sus In jos

Severus Snape
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts-The-Magic-School :: Sectiunea Puncte :: Dezbateri-
Mergi direct la: